Piłkarze Bayernu Monachium wygrali w Gelsenkirchen z dotychczasowym liderem niemieckiej ekstraklasy - Schalke 04 2:1 i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli. Sobotnie zwycięstwo Bawarczyków może zdecydować o mistrzowskim tytule.

Bayern rozpoczął szlagierowy mecz 29. kolejki w imponującym stylu. Po 26 minutach prowadził już 2:0 (gole zdobyli Francuz Franck Ribery i Thomas Mueller). Wprawdzie niedługo potem kontaktową bramkę dla gospodarzy uzyskał Kevin Kuranyi, ale do końca spotkania nie udało się podopiecznym Felixa Magatha doprowadzić do wyrównania. Nawet mimo faktu, że w 41. minucie czerwoną kartkę zobaczył turecki pomocnik Bayernu Hamit Altintop.

W ostatnich tygodniach Bawarczycy skutecznie uprzykrzają życie drużynie Schalke. Niedawno wyeliminowali ją w półfinale Pucharu Niemiec, wygrywając - również w Gelsenkirchen - 1:0 po dogrywce.

Pięć kolejek przed końcem rozgrywek Bayern (59 pkt) ma punkt przewagi nad Schalke.

Jednym z symboli Wielkanocy są pisanki. Pokaż jak Ty je pokolorowałaś/-eś. Zrób zdjęcie pisankom z Twojego stołu - my je opublikujemy!

Prześlij zdjęcia na Gorącą Linię RMF FM.

Zobacz zdjęcia koszyczków wielkanocnych.