Piłkarz Lechii Gdańsk Hubert Wołąkiewicz podpisał czteroletnią umowę z Lechem Poznań, która ma obowiązywać od pierwszego czerwca. Działacze mistrza Polski chcą jednak, aby obrońca reprezentacji dołączył do zespołu już w rundzie wiosennej. W najbliższych dniach będziemy chcieli porozmawiać z władzami Lechii - zapowiedział dyrektor sportowy poznańskiego klubu Marek Pogorzelczyk.

W kontrakcie Wołąkiewicza wpisana jest kwota odstępnego w wysokości miliona 200 tysięcy złotych. Jeśli Lech zdecydowałby się zapłacić, obrońca już od rundy rewanżowej tego sezonu występowałby w poznańskim zespole. Jeśli do tego nie dojdzie, 26-letni piłkarz latem przejdzie do Kolejorza za darmo.

Nie ukrywam, że chciałbym przejść do Lecha już teraz. Jestem jednak profesjonalistą i jeśli kluby nie dojdą do porozumienia, zostanę w Gdańsku i zrobię wszystko, aby jak najlepiej wypełnić obowiązujący do czerwca kontrakt - przyznał sam zainteresowany.

Wołąkiewicz przeszedł do drugoligowej (odpowiednik obecnej pierwszej ligi) Lechii Gdańsk latem 2007 roku z Amiki Wronki i zaliczył tylko jeden mecz w ekstraklasie. W pierwszym sezonie w barwach nowego klubu awansował do ekstraklasy, w której wystąpił w 68 meczach i zdobył pięć bramek. Ma za sobą również trzy występy w reprezentacji Polski.