Sebastian Boenisch zdobył bramkę dla Bayeru Leverkusen w wygranym 3:1 meczu 18. kolejki niemieckiej ekstraklasy z Eintrachtem Frankfurt. W kadrze gospodarzy na to spotkanie zabrakło Arkadiusza Milika.

Boenisch w 31. minucie wykorzystał zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i pokonał bramkarza rywali strzałem z 11 metrów. To jego pierwszy gol w sezonie. Kilkadziesiąt sekund później na 2:0 podwyższył lider klasyfikacji strzelców Stefan Kiessling, który zdobył swoją 13. bramkę w sezonie. Niespełna kwadrans po zmianie stron Bayer prowadził już 3:0, a strzelcem gola był Andre Schuerrle. W 78. minucie honorową bramkę dla gości, a swoją 12. w sezonie, zdobył Alexander Meier.

Na debiut w barwach "Aptekarzy" musi jeszcze poczekać Arkadiusz Milik. Pozyskany zimą z Górnika Zabrze 18-letni napastnik sobotni mecz oglądał z trybun.

Z kolei Eugen Polanski - inny z reprezentantów Polski w niemieckiej ekstraklasie - zagrał przez 68 minut w spotkaniu FSV Mainz z Freiburgiem (0:0).

Zwycięstwo w pierwszym meczu rundy wiosennej odniósł także lider Bayern Monachium. Bawarczycy łatwo poradzili sobie z ostatnim w tabeli Greutherem Fuerth - wygrali 2:0, a oba gole strzelił Mario Mandzukic (w 26. i 61. minucie). Chorwat awansował dzięki temu na trzecie miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy Bundesligi z dorobkiem 11 bramek.