Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski wystąpią w finale turnieju ATP Masters 1000 na twardych kortach w Szanghaju (pula nagród 3,24 mln dol.). Polscy tenisiści w półfinale pokonali Łukasza Kubota i Austriaka Olivera Maracha 7:6 (9-7), 1:6, 10-6.

W niedzielnym finale rywalami Polaków będą Austriak Jurgen Melzer i Leander Paes z Indii. Ten debel postarał się w półfinale o sporą niespodziankę, wyeliminował bowiem faworytów numer jeden, amerykańskich braci bliźniaków Boba i Mike'a Bryanów 7:5, 6:1.

Mecz Fyrstenberga i Matkowskiego z Kubotem i Marachem trwał nieco ponad godzinę i czterdzieści minut. Niezwykle zacięty był pierwszy set, w którym polska para wygrała dopiero w tie-breaku. Drugi Polacy oddali praktycznie bez walki zdobywając tylko jednego gema. O zwycięstwie i awansie Matkowskiego i Fyrstenberga zdecydował więc super tie-break, w którym Polacy wygrali 10-6.

Fyrstenberg i Matkowski w sobotę rozegrali dwa mecze. Wcześniej w przełożonym z piątku ćwierćfinale pokonali Kanadyjczyka Daniela Nestora i Serba Nenada Zimonjica 6:4, 6:3, podobnie jak przed tygodniem w mniejszym turnieju w Pekinie.

Awans do finału dał Fyrstenbergowi i Matkowskiemu premię 93 600 dolarów do podziału oraz 600 punktów do rankingu ATP "Doubles Race".