Australijczyk Daniel Ricciardo (Red Bull) wygrał w Montrealu wyścig o Grand Prix Kanady, 7. rundę cyklu w sezonie 2014. Drugi był Niemiec Nico Rosberg (Mercedes GP), który pozostaje liderem klasyfikacji generalnej, a trzeci Sebastian Vettel (Red Bull).

Rosberg został wyprzedzony przez Ricciardo na dwa okrążenia przed końcem wyścigu na prostej przed ostatnim zakrętem. W jego bolidzie od połowy dystansu pojawiły się problemy techniczne, silnik tracił moc.

Wyścigu z powodu awarii układu hamulcowego nie ukończył wicelider F1 Brytyjczyk Lewis Hamilton.

W Montrealu po raz pierwszy w sezonie na najwyższym stopniu podium nie stanął kierowca ekipy Mercedesa, która zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji konstruktorów.

Brazylijczyk Felipe Massa i Meksykanin Sergio Perez zderzyli się na ostatnim okrążeniu i zgodnie z przepisami, zaliczono im ukończenie.