W meczu rewanżowym I rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europejskiej Irtysz Pawłodar pokonał w Kazachstanie Jagiellonię Białystok 2:0 (2:0). Piłkarze Jagiellonii Białystok nie obronili jednobramkowej zaliczki z pierwszego meczu i odpadli z europejskich pucharów.

Irtysz rozstrzygnął losy meczu już w pierwszej części spotkania. Najpierw w 37. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do bramki Grzegorza Sandomierskiego trafił Mamoutou Coulibaly, a dwie minuty przed przerwą na 2:0 strzałem z dystansu podwyższył Gleb Malcew. W pierwszej części gry Jagiellonia miała jedną dobrą okazję do strzelenia gola, ale uderzenie Maycona z ostrego kąta obronił golkiper gospodarzy.

W drugiej części meczu gra Jagiellonii także pozostawiała wiele do życzenia, choć w 72. minucie Dawid Plizga stanął przed znakomitą okazję. Pozyskany z Zagłębia Lubin pomocnik przestrzelił jednak z pięciu metrów. Na pięć minut przed końcem po zamieszaniu w polu karnym Plizga ponownie stanął przed szansą, ale bramkarz gospodarzy dobrze skrócił kąt i obronił strzał zawodnika "Jagi".

Tak padły bramki:

1:0 Coulibaly (37')

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do, zamykającego akcję Coulibaly'ego, ten dołożył tylko nogę i dał prowadzenie Irtyszowi.

2:0 Malcew (43')

Fantastyczne uderzenie Malcewa z dystansu - Sandomierski był bez szans. Piłka wylądowała tuż przy lewym słupku golkipera Jagiellonii.

Żółte kartki: Jagiellonia - Ermin Seratlić. Irtysz - Aleksandr Kuczma.

Sędzia: Alain Bieri (Szwajcaria). Widzów: ok. 9 000.