Bayern Monachium po raz 22. w historii został mistrzem Niemiec. "Bawarczycy" w ostatniej kolejce pokonali 3:1 Herthę Berlin. Dobra passa nie opuszcza zawodników Thomasa Schaafa. Werder awansował na trzecią pozycję w tabeli, co gwarantuje im grę w eliminacjach do Ligi Mistrzów, a także zagrają w finale Pucharu Niemiec, gdzie zmierzą się z Bayernem Monachium.

Pierwszy gol na Weserstadion padł w 58. minucie. Peruwiańczyk Claudio Pizarro wykorzystał podanie Clemensa Fritza i pokonał bramkarza gospodarzy. Na 1:1 wyrównał Ruud van Nistelrooy w 62. minucie.

W drugim najciekawszym spotkaniu, które niemiecka prasa określiła "pojedynkiem o utrzymanie", Hannover 96 nie dał szansy słabo dysponowanemu Bochum i pokonał przedostatni zespół w tabeli aż 3:0. Tym samym gracze Dariusza Wosza spadają do 2. Bundesligi. Gole dla zespołu Mirko Słomki strzelali kolejno: Arnold Bruggink, Mike Hanke i Sergio Pinto.

Bayern Monachium pokonał 3:1 Herthę Berlin, która już wcześniej pożegnała się z Bundesligą. Gola dla zespołu Artura Wichniarka i Łukasza Piszczka strzelił w 60. minucie Adrian Ramos, natomiast dwie bramki dla "Bawarczyków" wbił Arjen Robben odpowiednio w 74. i 87. minucie. Piszczek przebywał na boisku do 66. minuty, został zmieniony przez Patricka Eberta. Natomiast Wichniarek obejrzał całe spotkanie z ławki rezerwowych.

Bezbramkowym remisem zakończył się pojedynek wicemistrza kraju, Schalke 04 Gelsenkirchen z beniaminkiem z Mainz. Gracze Thomasa Tuchela już kilka kolejek wcześniej zapewnili sobie pozostanie w lidze, więc ten mecz toczył się właściwie tylko o prestiż.

Niespodziewanym zwycięstwem 3:1 zakończył się pojedynek 14. w tabeli Freiburga z Borussią Dortmund. Gracze Jurgena Kloppa nie dali rady świetnie dysponowanej ekipie Robina Dutta, która w zeszłym tygodniu zapewniła sobie pozostanie w 1. Bundeslidze. Gola dla BVB strzelił jeden z najlepszych strzelców w Bundeslidze, Lucas Barrios w 47. minucie. Polski pomocnik, Jakub Błaszczykowski zagrał w tym meczu 73. minuty. Został zastąpiony przez Dimitara Rangelova.

Również wynikiem 3:1 zakończyło się spotkanie byłego mistrza kraju, Wolfsburga z zespołem z Frankfurtu. "Wilki" zaczynały ten sezon z nadziejami na obronę tytułu, jednak czas pokazał, że nie sprostali temu zadaniu. Jedną z bramek w tym spotkaniu strzelił najskuteczniejszy strzelec ligi niemieckiej tego sezonu, Edin Dzeko.

Punktami podzielili się również zawodnicy Hoffenheim i Stuttgartu, a także Bayeru Leverkusen i Borussii Moenchengladbach. Natomiast Norymberga pokonała 1:0 FC Koeln