Polscy tenisiści Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski przegrali 3:6, 4:6 z amerykańskimi braćmi Bobem i Mikem Bryanami. Ćwierćfinałowy mecz turnieju ATP Masters 1000 został rozegrany na kortach ziemnych w Madrycie.

W pierwszym secie trwającego 56 minut meczu obaj Polacy po jednym razie stracili swoje serwisy w trzecim i dziewiątym gemie. Natomiast w drugiej partii po raz drugi Amerykanie przełamali podanie Matkowskiego w ostatnim gemie.

Fyrstenberg i Matkowski to triumfatorzy tej imprezy sprzed dwóch lat. Jednak w 2008 roku rozgrywana była na szybkiej nawierzchni w hali i w październiku.

Po południu o awans do półfinału będzie w Madrycie walczył jeszcze Łukasz Kubot razem z Austriakiem Oliverem Marachem (nr 6.). Po drugiej stronie siatki stanie para numer jeden Kanadyjczyk Daniel Nestor i Serb Nenad Zimonjic.

Wynik spotkani 1/4 finału gry podwójnej: Bob Bryan, Mike Bryan (USA, 2) - Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska, 8) 6:3, 6:4.