Wypożyczony z Bayeru Leverkusen Arkadiusz Milik zdobył dwie bramki dla Ajaksu Amsterdam w wygranym 2:1 meczu z Heraclesem Almelo. To pierwsze gole 20-letniego napastnika dla nowego klubu.

Trafienia Milika w trzeciej minucie oraz w doliczonym czasie pierwszej połowy pomogły broniącemu tytułu Ajaksowi wywalczyć przed własną publicznością komplet punktów. Straty gości zmniejszył w końcówce spotkania Wout Weghorst.

Polski napastnik znalazł się w wyjściowym składzie mistrza Holandii dopiero po raz drugi. Za pierwszym razem został zmieniony po godzinie, tym razem dograł mecz do końca. W 74. minucie został ukarany żółtą kartkę.

Ajax zgromadził dziewięć punktów w pięciu spotkaniach. Liderem ekstraklasy jest PSV Eindhoven z kompletem zwycięstw po czterech kolejkach.