Rozpoczął się nabór do Służby Celno-Skarbowej na Podkarpaciu. Na kandydatów czeka 50 etatów – poinformowała w środę rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska.

Nowi pracownicy KAS będą pełnić służbę w Medyce, Kroczowej, Budomierzu, Przemyślu, Rzeszowie i Krośnie.  

Jakie są wymagania?

Jak podkreśliła Chabowska, funkcjonariuszem Służby Celno-Skarbowej może zostać osoba, która jest obywatelem polskim i korzysta z pełni praw publicznych. 

Kandydat nie może być osobą skazaną prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe, posiada wykształcenie co najmniej średnie, cieszy się nieposzlakowaną opinią i dobrym stanem zdrowia - dodała. 

Rzeczniczka zaznaczyła, że z uwagi na specyfikę pracy, dodatkowym atutem kandydata będzie wykształcenie średnie techniczne, np. mechaniczne, elektroniczne lub wyższe wykształcenie prawnicze czy ekonomiczne. 

Na liście wymagań dodatkowych znajduje się także doświadczenie zawodowe zdobyte np.: w kancelariach prawnych czy instytucjach państwowych i samorządowych, ukończone kursy lub szkolenia przydatne w Służbie Celno-Skarbowej a także prawo jazdy kat. C. 

Jak podkreśliła Chabowska, kandydatów do służby czeka kilka etapów postępowania m.in. test wiedzy, psychologiczny, sprawności fizycznej, test kompetencyjny czy rozmowa kwalifikacyjna. 

Podania o pracę należy składać do 3 sierpnia br. Szczegółowe dane na temat naboru znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. 

Jak przypomniała Chabowska, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej realizują zadania z zakresu kontroli przestrzegania przepisów prawa celnego oraz przepisów związanych z wywozem i przywozem towarów. "Wykonują też m.in. zadania wynikające z ustawy o grach hazardowych, związanych z udzielaniem koncesji i zezwoleń oraz rejestracją urządzeń" - dodała.