Czeszka Marketa Vondrousova wygrała wielkoszlemowy Wimbledon. W finale pokonała rozstawioną z numerem szóstym Tunezyjkę Ons Jabeur 6:4, 6:4. To pierwszy wielkoszlemowy tytuł w karierze 24-letniej Czeszki.

Pierwszy set to seria przełamań w wykonaniu obu zawodniczek. Vondrousova wygrała 3 gemy przy podaniu Jabeur, z kolei Tunezyjka - przy serwisach Czeszki - zdobyła dwa gemy. Ostatecznie Vondrousova wygrała pierwszego seta 6:4.

Podobny przebieg miała druga partia. W niej też Vondrousova przełamała Jabeur trzy razy. Dwa gemy przy podaniu rywalki zdobyła natomiast Tunezyjka.

Vondrousova grała bezpiecznie, czekając na błędy rywalki. Jabeur popełniła aż 31 niewymuszonych błędów przy 25 zagraniach wygrywających. Vondrousova miała 10 "winnerów" i 13 niewymuszonych błędów.

Mecz trwał godzinę i 20 minut.

To największy sukces w karierze Vondrousovej. 24-latka wcześniej dotarła w 2019 roku do finału French Open w Paryżu. Obecnie wraca do wysokiej formy po przerwie spowodowanej kłopotami zdrowotnymi.

Na londyńskiej trawie najlepszym wynikiem dla Vondrousovej była do tej pory druga runda w 2021 roku.

Czeska tenisistka, zajmująca przed Wimbledonem 42. miejsce w światowym rankingu, została pierwszą nierozstawioną finalistką na londyńskiej trawie w erze Open.