​Punkty szczepień otwarte we Włoszech do 12 godzin na dobę, szczepienie co 10 minut - taki plan według włoskich mediów opracował rząd Mario Draghiego w celu przyspieszenia kampanii. Ostatniej doby doszło w kraju do ponownego wzrostu zakażeń koronawirusem.

Plan, który ma zostać przestawiony w czwartek władzom regionów, zakłada, że mobilne punkty szczepień będą otwarte przez 8 godzin dziennie, a stałe - przez 12 godzin.

Minister oświaty Patrizio Bianchi poinformował, że zaszczepiono już ponad połowę pracowników szkół. Według najnowszego sondażu gotowość zaszczepienia się wyraża 70 procent Włochów.

Pandemia we Włoszech

W środę zanotowano kolejny wzrost liczby zakażeń - 21 267, podczas gdy dzień wcześniej było ich 18,7 tys. Ostatniej doby na Covid-19 zmarło we Włoszech 460 osób.

Łączny bilans zgonów wynosi w kraju 106 339. W Lombardii, czyli włoskim epicentrum epidemii, liczba zmarłych przekroczyła 30 tysięcy.

Do tej pory koronawirusa wykryto u ponad 3,4 miliona osób, z których 2,7 mln zostało uznanych za wyleczone. Obecnie zakażonych jest co najmniej 561 tysięcy.

Na oddziały intensywnej terapii przyjęto w ciągu doby 300 osób. Ich liczba wzrosła do ponad 3500.