"Proszę przekonać wyborców, że nie startuje Pan/Pani dla diety, a dla obywateli Polski" - takie pytanie zadaliście kandydatom do europarlamentu w ramach wspólnego projektu RMF FM i Interia.pl - Czas Debaty. Sprawdźcie, jak odpowiedzieli!

Warto przypomnieć, że podstawowe wynagrodzenie dla europarlamentarzysty wynosi 7600 euro brutto. Do tego należy doliczyć dzienną dietę w wysokości 300 euro i 4000 euro na prowadzenie biura poselskiego. Łącznie to około 50 tys. zł.

Dodatkowo europoseł może dostać środki na przeloty, zwroty za podróże samochodowe, pieniądze na wynagrodzenia dla asystentów, kursy językowe i komputerowe oraz podróże.

Daniel, użytkownik portalu CzasDebaty.pl poprosił więc kandydatów, by przekonali wyborców, że warto na nich oddać swój głos w wyborach 25 maja.

Odpowiedzi poszczególnych kandydatów do Parlamentu Europejskiego znajdziecie na stronie CzasDebaty.pl.

Przypominamy - nadal czekamy na Wasze pytania do eurokandydatów. Możecie je przesłać za pomocą specjalnego formularza TUTAJ, na Twitterze (wykorzystując hashtag #CzasDebaty) oraz oraz umieścić w komentarzu na stronie http://www.czasdebaty.pl.

Z nadesłanych propozycji redakcja codziennie wybierze trzy, na które będziecie mogli później głosować. To, które dostanie najwięcej "lajków", zadamy następnie 9 komitetom ogólnopolskim. Odpowiedzi udzielone przez ich przedstawicieli opublikujemy na drugi dzień około godz. 10. Postępy naszej debaty będziecie też mogli śledzić na antenie radia RMF FM i na stronie RMF 24.

(abs)