Zna go cały świat, od kilku dni telewidzowie na całym globie goszczą go w swoich domach, ale są ludzie, dla których wciąż pozostaje anonimowy. Włoskie media opisują zabawną scenę na trybunie honorowej stadionu w Gdańsku przed wczorajszym meczem Włoch z Hiszpanią. Clio Napolitano, żona prezydenta Włoch, nie rozpoznała… szefa UEFA Michela Platiniego. Z pomocą pospieszył jej mąż.

Na nagraniu wideo, opublikowanym na stronie dziennika "La Repubblica", widać, jak do włoskiej pary prezydenckiej podchodzi Michel Platini i wita się z 87-letnim Giorgio Napolitano. Wszystko wskazuje na to, że Pierwsza Dama Włoch nie rozpoznała szefa UEFA, bo prezydent nachylił się nad nią i dwa razy powiedział: To jest Platini, a później najwyraźniej wytłumaczył małżonce, jakie stanowisko zajmuje "nieznajomy".

Zobacz nagranie opublikowane na stronach "La Repubbliki".

Włoskie media komentują scenkę z humorem. Sędziwa para prezydencka cieszy się bowiem na Półwyspie Apenińskim niesłychaną sympatią i jest przez Włochów wręcz uwielbiana.

Na boisku remis

Sam mecz na Arenie Gdańsk nie zachwycił. Hiszpanie, aktualni mistrzowie świata i Europy, zremisowali w Włochami 1:1. Obie drużyny długo kazały kibicom czekać na bramkę. W 60. minucie - i zaledwie kilka minut po wejściu na murawę - na listę strzelców wpisał się Antonio di Natale. Cztery minuty później do wyrównania doprowadził Cesc Fabregas.