Pielgrzymi wybierający się do Rzymu na beatyfikację Jana Pawła II 1 maja już teraz mogą kupić w internecie specjalną kartę - JPII Pass, która ułatwi im poruszanie się po Wiecznym Mieście w dniach uroczystości. Karta kosztuje 18 euro.

Dokument uprawnia do korzystania z rzymskiej komunikacji - autobusów, tramwajów, metra oraz kolejki Rzym-Ostia przez trzy dni na przełomie kwietnia i maja, kiedy odbędą się uroczystości beatyfikacyjne.

Ponadto po okazaniu Special JPII Pass zainteresowani otrzymają 1 maja w wyznaczonych punktach prowiant, a także informator na temat wydarzeń i ceremonii związanych z wyniesieniem polskiego papieża na ołtarze. Karta zapewnia też prawo do korzystania z podstawowej opieki medycznej w czasie pobytu we włoskiej stolicy.

Na jej podstawie można zwiedzić z audioprzewodnikiem bazylikę świętego Jana na Lateranie i Więzienie Mamertyńskie przy Forum Romanum, gdzie zgodnie z tradycją więziono świętych Piotra i Pawła.

Dzięki karcie można będzie również odbyć przejażdżkę otwartym autobusem turystycznym "Roma Cristiana", obwożącym po chrześcijańskich zabytkach i świątyniach Rzymu.

Zastrzeżono natomiast wyraźnie, że karta pielgrzyma nie gwarantuje wejścia na Plac świętego Piotra na mszę beatyfikacyjną. Jak wiadomo nie będzie na nią żadnych biletów wstępu i o wejściu decydować będzie kolejność.

Special JPII Pass można kupić na stronie internetowej biura pielgrzymkowego diecezji rzymskiej www.operaromanapellegrinaggi.org, które uczestniczy w przygotowaniach organizacyjnych do beatyfikacji Jana Pawła II.