W Rzymie, na ponad trzy miesiące przed beatyfikacją Jana Pawła II, która odbędzie się 1 maja, zaczyna brakować miejsc w najtańszych, dostępnych cenowo dla Polaków hotelach. Osoby, które wybierają się do Watykanu na tę uroczystość powinni szukać miejsc w hotelach i pensjonatach oraz na kempingach na obrzeżach Wiecznego Miasta.

Można tam znaleźć przystępne oferty w wysokości nieprzekraczającej kilkadziesiąt euro.

W polskich, a także wielu włoskich domach dla pielgrzymów i instytucjach kościelnych oraz przy kościołach zarezerwowane są już wszystkie pokoje na przełom kwietnia i maja.

W samej włoskiej stolicy są jeszcze miejsca w niektórych hotelach. W jednogwiazdkowym za jedną noc w pokoju dwuosobowym trzeba zapłacić około 100 euro.

Osoby, które przyjadą do Rzymu w ostatniej chwili na beatyfikację będą prawdopodobnie musiały pozostać na obrzeżach miasta z powodu przewidywanego zamknięcia okolic Watykanu i znacznej części centrum. Jak się przypuszcza ludzie ci zostaną skierowani na teren kampusu uniwersyteckiego Tor Vergata przy obwodnicy. Tam będą mogli śledzić przebieg mszy beatyfikacyjnej na telebimach.