Będą kolejne poszukiwania ciała Iwony Wieczorek w Gdańsku - dowiedzieli się reporterzy RMF FM Kuba Kaługa i Paweł Balinowski. Kobieta zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. Policja zacznie poszukiwania we wtorek rano.

Wznowiono poszukiwania ciała Iwony Wieczorek. W nowym miejscu

W Gdańsku ruszyły dziś kolejne poszukiwania ciała Iwony Wieczorek. Kilkudziesięciu policjantów przeczesuje teren dawnych działek w pasie nadmorskim. To nieopodal miejsca, w którym w lipcu 2010 roku zaginęła 19-latka. czytaj więcej

Funkcjonariusze na razie nie informują, które dokładnie tereny będą przeszukiwane. Wiadomo jedynie, że będzie to obszar, który do tej pory nigdy nie był sprawdzany w związku ze sprawą Iwony Wieczorek. Policja nie podaje dokładnej lokalizacji, bo nie chce, by poszukiwania zostały zakłócone.

Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że miejsce poszukiwań zostało wyznaczone na podstawie najnowszej opinii biegłego. Policja zapewnia, że ani poszukiwania, ani miejsce, w którym będą prowadzone, nie są związane z żadną z ostatnich publikacji, które ukazały się w tej sprawie. 

W 2017 opublikowano nowe nagranie ws. zaginięcia Iwony Wieczorek

We wrześniu 2017 roku pomorska policja opublikowała nieznany wcześniej zapis z monitoringu dotyczący zaginięcia Iwony Wieczorek. Widać na nim "mężczyznę z ręcznikiem". To osoba, która szła za zaginioną w 2010 roku 19-latką. Świadek - który być może jako ostatni widział dziewczynę - nigdy nie został odnaleziony.

Zdjęcia pochodzą z jednego z sezonowych klubów w Gdańsku, mieszczącego się na plaży w Jelitkowie. To miejsce oddalone mniej więcej o 2 kilometry od Sopotu. Na zdjęciach widać jak mężczyzna idzie przez parkiet, na którym bawią się ludzie. Kieruje się do wyjścia z klubu. Później ten sam człowiek został zarejestrowany jak idzie nadmorską alejką za zaginioną Iwoną Wieczorek.

Jedna z najbardziej tajemniczych spraw ostatnich lat

Zaginięcie Iwony Wieczorek to jedna z najbardziej tajemniczych spraw ostatnich lat. Dziewczyna zaginęła nad ranem 17 lipca 2010 roku. Wieczorem bawiła się ze znajomymi w sopockim Dream Clubie. Po wyjściu z lokalu miała się z nimi pokłócić i odłączyć od przyjaciół.

Kamera monitoringu ostatni raz zarejestrowała ją przy wejściu numer 63 na plażę w gdańskim Jelitkowie. Z tego miejsca Iwona Wieczorek do domu miała ok. 2 km. Aby tam dotrzeć, musiała przejść przez tereny leśno-parkowe. Tu ślad po dziewczynie się urywa.

W trakcie umorzonego w 2012 r. śledztwa dotyczącego zaginięcia 19-latki przesłuchano ok. 300 świadków. Już w czasie śledztwa co najmniej dwukrotnie przeszukano plaże i wydmy oraz pas nadmorski w okolicach, w których ostatnio była widziana Iwona. Sprawdzono m.in. stawy i studzienki kanalizacyjne. Przeszukano miejsca wskazane przez jasnowidzów, którzy skontaktowali się z policją lub rodziną zaginionej.

Mimo umorzenia postępowania policja i prokuratura nadal pracują nad sprawą, np. pod koniec ubiegłego roku przeprowadzono kolejne - kompleksowe, przeszukanie pasa nadmorskiego.