Prokuratura w stanie Luizjana na południu USA prowadzi postępowanie przeciwko kobiecie, która zamieniła dwójkę dzieci na egzotyczną papugę i 175 dolarów w gotówce.

53-letnia Donna Greenwell przeczytała ogłoszenie o sprzedaż kakadu za 1500 dol., zamieszczone przez państwo Romero. Kobieta zadzwoniła pod wskazany w ogłoszeniu numer i wyraziła zainteresowanie kupnem ptaka.

Podczas rozmowy okazało się, że państwo Romero wychowują troje dzieci z poprzedniego małżeństwa Paula, ale bezskutecznie starają się o wspólne potomstwo. Natomiast Greenwell żaliła się, że musi sprawować opiekę nad trojgiem dzieci, których biologiczni rodzice starają się o separację, lecz ich wychowywanie jest dla niej uciążliwe ze względu na pracę jako kierowca tira.

Kobieta zaproponowała, że sprzeda parze 5-letniego chłopca i rok młodszą dziewczynkę za 2 tys. dol. Gdy okazało się, że małżeństwo nie dysponuje taką kwotą, opiekunka zgodziła się przyjąć w zamian egzotycznego ptaka oraz 175 dolarów na pokrycie prawnych kosztów przeniesienia prawa do opieki na dziećmi.

Gdy dzieci przeprowadziły się już do domu Romerów, anonimowy informator powiadomił o transakcji prokuraturę w Luizjanie. Obecnie Greenwell przebywa w areszcie pod zarzutem uprowadzenia dzieci. Jak się okazało, kobieta w przeszłości wielokrotnie wchodziła w konflikt z prawem.