Trzej mężczyźni z zarzutami za brutalne morderstwo 40-latka w Nowym Dworze Mazowieckim. Zatrzymali ich policjanci ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw.

Do zbrodni doszło w grudniu 2015 roku w Nowym Dworze Mazowieckim. Ciało samotnie mieszkającego mężczyzny znalazł w domu jego brat, który natychmiast zawiadomił policję. Śledztwo wszczęła miejscowa prokuratura, a wyjaśnianiem okoliczności zajęli się policjanci ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw. Dzięki zebranym dowodom wytypowano osoby, które znały ofiary i mogły mieć związek z zabójstwem. Ustalono, że sprawcą zbrodni jest 24-letni Piotr K.

Służby ustaliły, że mężczyzna nie działał jednak sam. Jeszcze tego samego dnia w ich ręce trafił 36-letni Przemysław G. oraz 33-letni Kamil Ł. Z informacji wynika, że sprawcy mogli zaatakować mężczyznę, bo kierowali się chęcią zysku. To właśnie z tego powodu przyszli do domu samotnie mieszkającego 40-latka, który zmagał się z ciężką chorobą. Dotkliwie go pobili, a następnie zabili śrubokrętem.

Wszyscy mężczyźni usłyszeli zarzuty i trafili do tymczasowego aresztu. Są podejrzani o zabójstwo w wyniku motywacji. Za to przestępstwo grozi im kara dożywotniego więzienia.

 

(az)