UEFA zapewnia, że Euro 2012 odbędzie się w Polsce i że nie szantażuje naszego kraju zorganizowaniem mistrzostw w Hiszpanii, żeby uzyskać zwolnienia podatkowe. W czwartek toczą się kluczowe w tej sprawie negocjacje między przedstawicielami UEFA a polskim ministerstwem finansów.

Gra idzie o miliony - o zwolnienie UEFA z płacenia podatków podczas Euro 2012. Trzy lata temu rząd nie szczędził europejskiej federacji obietnic. Miały być ulgi, były ulgi. Liczył się tylko sukces i prawo do organizacji mistrzostw. Mistrzostwa mamy, ale resort finansów nie chce dziś zrezygnować z... czytaj więcej

Problem jednak istnieje przyznaje Thomas Giordano z UEFA w rozmowie z korespondentką RMF FM Katarzyną Szymańską- Borginon. 

Polska trzy lata temu, żeby uzyskać zgodę na organizację mistrzostw obiecała UEFA ulgi i zwolnienia podatkowe. Chodzi o miliony euro.Nasze stanowisko jest takie,że nie chcemy być opodatkowani, zgodnie kryteriami zawartymi w  dokumentach waszej kandydatury -powiedział Jordano.

Polskie ministerstwo finansów chce jednak utargować jak najwięcej. UEFA zaprzecza jednak jakoby wywierała w tej sprawie presję na Polskę, strasząc, przeniesieniem mistrzostw do Hiszpanii.

Tomas Jordano zapewnia, że "jest absolutnie jasne i pewne, że Euro 2012 odbędzie się w Polsce i na Ukrainie i nie ma w ogóle dyskusji, żeby zorganizować  mistrzostwa w Hiszpanii".