Jak informuje IMGW, Europa Północna i Wyspy Brytyjskie będą w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie rozległy wyż z centrami nad Bałkanami i Hiszpanią. Obszar całego kraju obejmie słaby wyż znad Bałkanów. Z zachodu napływać będzie dość ciepłe, suche powietrze polarne morskie, jedynie początkowo południowy wschód kraju pozostanie w zasięgu masy chłodniejszej, polarnej.

Prognoza pogody na czwartek

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie spadać.

W czwartek na terenie kraju zachmurzenie umiarkowane lub małe, tylko lokalnie, w zasięgu mgieł i po mgle - duże. Temperatura maksymalna od 0 st. na Podhalu, około 4 st. w centrum, do 7 st. na nizinach Dolnego Śląska i 8 st. lokalnie w kotlinach sudeckich. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy, wschodzie i w górach porywisty, na wschodzie zachodni, na zachodzie południowo-zachodni i południowy. W Tatrach początkowo porywy wiatru do 60 km/h.
W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie przeważnie małe lub umiarkowane, tylko miejscami w rejonie Beskidu Sądeckiego i Niskiego oraz zachodniego Pomorza możliwy wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura minimalna od -7 st. na Podhalu do 2 st. nad morzem, lokalnie w kotlinach karpackich spadki temperatury do -10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu oraz w rejonie Bieszczadów porywisty, południowo-zachodni. W rejonie Bieszczadów możliwe porywy wiatru do 55 km/h.

Prognoza pogody na piątek

W piątek na południu i wschodzie przez przeważającą część dnia zachmurzenie małe lub umiarkowane, na północy, zachodzie a później również w centrum zachmurzenie stopniowo wzrastające do umiarkowanego i dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 0 st. na Podhalu, 4 st. w centrum, do 9 st. lokalnie w kotlinach sudeckich. Wiatr słaby lub umiarkowany, na zachodzie, północy oraz w rejonie Bieszczadów porywisty, południowo-zachodni i południowy. W Tatrach porywy wiatru do 70 km/h, nad morzem do 65 km/h, w rejonach podgórskich Bieszczadów do 55 km/h.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna 3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W nocy z czwartku na piątek bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna -2 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W piątek w stolicy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna 3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Oto najważniejsze zmiany w przepisach ślubów kościelnych w 2020 roku