Szczecińska policja razem z Interpolem zatrzymała dwóch gangsterów poszukiwanych Europejskimi Nakazami Aresztowania. Jeden z nich: 34-letni Marcin W. był poszukiwany od pięciu lat za rozboje, wymuszenia rozbójnicze i przestępstwa narkotykowe. W środowisku przestępczym uchodził za człowieka agresywnego i bezwzględnego.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna prawdopodobnie ukrywa się w Londynie. Tam zatrzymała go brytyjska policja. Drugi z zatrzymanych o 51-letni Andrzej Ł. pseudonim "Łydel", były członek grupy przestępczej "Goryla". Był poszukiwany był od 2007 roku.

Jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Grupa "Goryla" zajmowała się wymuszeniami rozbójniczymi i ściąganiem haraczy. Większość jej członków została już skazana. Gangster ukrywał się w Niemczech. Przyjeżdżał również do Stargardu Szczecińskiego i to właśnie w okolicach tego miasta wpadł w ręce funkcjonariuszy.

Obaj mężczyźni figurowali na liście "Top Poszukiwanych" Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Teraz znajduje się na niej 17 nazwisk.