Krajową „siódemką” – jeśli podróżujecie na północy – bez większych problemów dotrzecie do Elbląga. Potem zaczynają się drogowe niespodzianki. Do miejscowości Kalsk, na odcinku ponad 14 kilometrów trwa przebudowa drogi – musicie zwolnić do 70 kilometrów na godzinę. Podobne utrudnienia napotkacie za Warszawą - na odcinku Grójec – Białobrzegi.

Nogę z gazu musicie ściągnąć w Świętokrzyskiem -na ponad 2,5 kilometrowym odcinku za Skarżyskiem, gdzie trwa budowa drogi, obowiązuje ograniczenie do 30 kilometrów na godzinę; droga jest zwężona. W tym regionie robotników spotkacie jeszcze za Wodzisławem.

Praca wre także na małopolskim odcinku „siódemki”. I tak modernizacja drogi i związane z tym utrudnienia czekają na was aż w kilku miejscach. Najpierw odcinek od granicy województwa do Książa Wielkiego, potem Libertów-Gaj-Głogoczów-Myślenice, czyli prawie 24 kilometry z ograniczeniem do siedemdziesiątki. I na koniec Spytkowice – Chyżne, tam trzeba zwolnić do 40 kilometrów na godzinę, ruch odbywa się wahadłowo.

Długość: 720 km

Województwa: pomorskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie, świętokrzyskie i małopolskie.