Brud, nielegalni handlarze i blokowanie autobusów PKS na dworcu Stadion w Warszawie. Reporterzy RMF FM informowali o tym wielokrotnie. Teraz dowiedzieli się, kto odpowiada za bałagan na targowisku - miejscy urzędnicy.

Dzielnica Praga-Południe oddała w dzierżawę teren przy byłym stadionie X-lecia trzem firmom, które pobierają opłaty od handlarzy. W praktyce nikt jednak nie panuje nad tym co się tam dzieje.

Trzy firmy mają umowę do końca roku, ale jest już pewne, że zostaną one przedłużone. Urzędnicy chcieliby nowych zapisów. Nasza propozycja jest taka, aby sankcje w tych umowach były dużo większe, aby można było wymagać o dzierżawcy czystości tego terenu - mówi Tomasz Justyniański z dzielnicy Praga-Południe:

Nie ma jednak pewności, czy urzędnicze „chcieć” przełoży się na „móc”. Na razie na front walki rzucono straż miejską, która w ostatni weekend wystawiła kilkadziesiąt mandatów i założyła trzy blokady na koła samochodów. Jednak handel trwa w najlepsze. Samochody nadal blokują przejazd autobusom, a handlarze oferują kupującym nielegalne towary. W starciu z urzędnikami – 1:0 dla kupców.