Policja ujawniła, że nie wiedziała, by 9-miesięczna Blanka wróciła do biologicznych rodziców. Przypomnijmy, że dziecko zmarło w piątek po tym, jak trafiło do szpitala. Rodzice mieli znęcać się nad dziewczynką i zamordować uderzając ją wielokrotnie tępym narzędziem. Ponadto we wtorek dziennikarz RMF FM dowiedział się, że prokuratora przeprowadzi specjalną kwerendę śledztw dotyczących pedofilii duchownych w latach 2016-2019 - to efekt filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". Przygotowaliśmy dla was podsumowanie najważniejszych wydarzeń wtorku.

Śmierć 9-miesięcznej Blanki. Policja odpowiada na zarzuty

Policja nie wiedziała, że decyzją sądu 9-miesięczna Blanka wróciła do biologicznych rodziców. To nowe fakty w bulwersującej sprawie zabójstwa dziecka z Olecka w warmińsko-mazurskiem. Rodzice dziewczynki trafili do aresztu. Nie przyznali się do winy.

Będzie specjalny przegląd śledztw dot. pedofilii duchownych. Efekt filmu Sekielskich

Przegląd wszystkich śledztw, dotyczących pedofilii wśród duchowieństwa z lat 2016-2019 zlecił specjalny zespół powołany w prokuraturze po filmie "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich - dowiedział się reporter RMF FM.

Będzie specjalny przegląd śledztw dot. pedofilii duchownych. Efekt filmu Sekielskich

Przegląd wszystkich śledztw, dotyczących pedofilii wśród duchowieństwa z lat 2016-2019 zlecił specjalny zespół powołany w prokuraturze po filmie "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich – dowiedział się reporter RMF FM. czytaj więcej

Doradca prezydenta krytycznie o nowelizacji kodeksu karnego

Krytyka nowelizacji kodeksu karnego w bliskim otoczeniu prezydenta. Jak ustalił nasz reporter, jedna z osób doradzających Andrzejowi Dudzie uważa, że nie powinien on podpisywać nowelizacji forsowanej przez Prawo i Sprawiedliwość, ze względu na wątpliwy tryb jej przyjęcia przez Sejm.

Zerowy PIT dla młodych. Skorzysta ponad 2 mln pracowników

Od 1 sierpnia młodzi ludzie będą płacili niższe podatki od swoich pensji. Rząd przyjął dziś projekt ustawy o zniesieniu pierwszej stawki podatkowej dla osób do 26. roku życia. Teraz projekt trafi do parlamentu.

Zarobki podatników do 26. roku życia nieprzekraczające w roku podatkowym 85,5 tys. zł będą zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych. Po przekroczeniu tej kwoty młody pracownik zapłaci tak jak wszyscy, 32 proc. podatku. Celem tej regulacji jest zachęcenie do podejmowania zatrudnienia przez młode osoby - tłumaczy Ministerstwo Finansów. Rozwiązanie mogłoby wejść w życie od początku sierpnia.

Dulkiewicz o Muzeum Westerplatte: Złożyłam ofertę

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaproponowało, by przedstawiciele miasta Gdańsk weszli do komitetu honorowego budowy Muzeum Westerplatte. Poinformował w Warszawie wiceszef MKiDN Jarosław Sellin po spotkaniu z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz. Miasto zaproponowało, że część terenów Gdańska może być wniesione do powstającej placówki. Sporna pozostaje kwestia specustawy.

Wydobyto zwłoki znalezione we wraku "Wilhelma Gustloffa"

Załoga jednostki Marynarki Wojennej ORP Lech z Gdyni wydobyła zwłoki znalezione 6 czerwca we wraku "Wilhelma Gustloffa", po które wypłynęła w poniedziałek. Ciało policyjną jednostką transportowane jest do Łeby - poinformował prokurator rejonowy w Lęborku Patryk Wegner.

Obywatel Polski skazany w Rosji za szpiegostwo

Moskiewski Sąd Miejski skazał obywatela polskiego oskarżonego o szpiegostwo na 14 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze - poinformowała agencja TASS. Według FSB, skazany próbował organizować przewóz do Polski części do systemów rakietowych S-300. TASS, powołując się na służby prasowe sądu, podaje, że skazany nazywa się Marian Radzajewski. Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami, ponieważ sprawie nadano status tajnej. Wyrok nie jest prawomocny i można się od niego odwołać.

Powstała kolejna strefa komfortu dla małych pacjentów

Nadszedł czas na kolejny etap naszej charytatywnej akcji, którą rozpoczęliśmy w Dniu Dziecka. Odwiedzamy Oddział Dziecięcy Szpitala Powiatowego w Parczewie, by stworzyć tam strefę komfortu dla małych pacjentów.