Będzie kolejny akt oskarżenia po moich informacjach w sprawie internetowego oszusta. Od kilku miesięcy ostrzegaliśmy o internetowych sklepach z perfumami zakładanych przez Piotra S.: e-zapachy.pl i perfumeria1.pl. Mężczyzna oszukał co najmniej 60 osób.

Ile pieniędzy mógł wyłudzić oszust? Prokuratorzy w drugim śledztwie doliczyli się ponad 14 tysięcy złotych. A to niestety może być tylko wierzchołek góry lodowej. Część osób, które zapłaciły, ale nigdy swoich zakupów nie otrzymały, nie zgłosiła tego ani na policję, ani w prokuraturze. Pierwsze zgłoszenia często były przez prokuratorów umarzane, gdy oszust tłumaczył, że to poczta zgubiła przesyłki.

Po tym, gdy pierwszy akt oskarżenia trafił do sądu, do prokuratury na warszawskiej Pradze zaczęły zgłaszać się kolejne oszukane osoby, a Piotr S. uruchomił nowy sklep internetowy. Teraz oba już nie działają, mężczyzna usłyszy dzisiaj zarzuty, za które grozi mu do 8 lat więzienia, nie wiadomo tylko kiedy zacznie się proces. Niestety, w internecie wciąż powstają nowe sklepy, także z perfumami. Przed świętami uważajmy zwłaszcza na te, w których nie ma żadnych danych kontaktowych, a odbiór osobisty jest niemożliwy.