RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Negocjacje zamiast nocnego dyżuru

Autor: Publikacja: Piątek, 5 października (13:05) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Koniec lekarskiego protestu w szpitalu w Częstochowie. Negocjacje w sprawie podwyżek trwały kilkanaście godzin. Ostatecznie lekarze dostali podwyżki, a pacjenci odzyskali lekarzy.

1-go października w szpitalu wojewódzkim w Częstochowie nie przyszło do pracy 84 lekarzy. Odeszli z pracy, bo chcieli podwyżek. Przez trzy dni szpital musiał radzić sobie bez nich. Ale lekarze, którzy zostali - w sumie ponad 90-ąt osób- też zagrozili protestem. Gdyby nic się nie zmieniło, zapowiadali rozpoczęcie głodówki. Do szpitala przyjechał wiceminister zdrowia Bolesław Piecha. Zaczęły się rozmowy...

Tagi: szpital

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: