RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ewakuacja pacjentów ze szpitala w Głownie

Autor: Publikacja: Poniedziałek, 27 października (19:57) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Przed pół godziną ze szpitala w Głownie w Łódzkiem zostali ewakuowani ostatni pacjenci z oddziału internistycznego. Musieli zostać przetransportowani, bo lekarze i pielęgniarki odeszli od łóżek. Domagają się 500 złotych podwyżki. Rodziny, jak i pacjenci są zbulwersowani całą sytuacją.

Kilka godzin trwała ewakuacja 16-ściorga pacjentów ze szpitala w Głownie w Łódzkiem. Chorzy trafili do placówek w Zgierzu, Łowiczu i Brzezinach. Wszystko przez to, że lekarze i pielęgniarki chcą 500 złotych podwyżek na stałe, a dyrektor zaproponował wzrost płac tylko do końca roku.

Kolejnych ewakuacji nie będzie - zapewnia dyrektor szpitala - Jacek Kupis - bo podczas strajku na pozostałych oddziałach, pacjentami będą zajmować się pielęgniarki i lekarze dyżurni.

Personel medyczny walczy stałą podwyżkę w wysokości 500 złotych. Dyrektor chce tyle dać, ale tylko do końca roku, bo potem szpitalem będzie zarządzać Wyższa Szkoła Informatyki w Łodzi.

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: