16 i 17 grudnia zostaną przeprowadzone kolejne aukcje na części majątku stoczni Gdynia i Szczecin. Termin wpłaty wadium resort skarbu wyznaczył na 11 grudnia. Informacje o sprzedaży trafiły już do banków, firm z branży stoczniowej oraz potencjalnych inwestorów.

W czwartek odbyły się przetargi na zakup części majątku stoczni Gdynia. Firmy Energomontaż Północ Warszawa i Stocznia Nauta Gdynia wylicytowały go na łączną kwotę około 90 milionów złotych.

Dzień później konsorcjum osób fizycznych wylicytowało część majątku stoczni Szczecin na kwotę ponad 10 milionów złotych, a Szczecińska Stocznia Remontowa Gryfia na sumę 211,6 tysiąca złotych.

6 listopada 2008 roku Komisja Europejska uznała, że udzielona zakładom w Gdyni i Szczecinie przez polski rząd pomoc publiczna jest nielegalna. Zgodnie z planem uzgodnionym z KE, podzielony na części majątek stoczni został częściowo sprzedany w maju. Katarski Fundusz Stichting Particulier Fonds Greenrights wylicytował wówczas główne części majątku zakładów. Ostatecznie jednak - choć wpłacił wadium w wysokości 8 milionów euro - nie zapłacił całości pieniędzy. Później nad przejęciem aktywów stoczni zastanawiała się katarska rządowa agencja Qatar Investment Authority, ale również wycofała się z inwestycji.