PZU wygrał prestiżowy przetarg. Ubezpieczy majątek i flotę urzędów centralnych - donosi "Puls Biznesu". Po półtora roku przymiarek, prób i kilku porażkach udało się w końcu znaleźć towarzystwa, które ubezpieczą majątek oraz samochody kilkudziesięciu urzędów centralnych. To pierwszy tego typu zakup grupowy na rynku ubezpieczeniowym.

Dwa przetargi na wybór ubezpieczyciela zostały rozpisane w kwietniu. Mimo że termin składania ofert minął w maju, dopiero teraz udało się je rozstrzygnąć. Łatwiej było wybrać ubezpieczyciela dla rządowej floty. Jest nim PZU - umowa z ubezpieczycielem została podpisana 28 listopada.

W ubiegłym tygodniu został rozstrzygnięty przetarg na ubezpieczenie majątku urzędów centralnych. Zwycięzcą także zostało PZU (w konsorcjum z Wartą). W postępowaniu na usługi ubezpieczeń majątkowych udział wzięło 61 jednostek administracji centralnej - mówi Ewa Potocka z Centrum Usług Wspólnych (CUW).

Centrum zabrało się za konsolidację ubezpieczeń w administracji w ubiegłym roku. Początków nie może zaliczyć do udanych. Przetarg na wspólną polisę dla rządowej floty został unieważniony, bo żaden ubezpieczyciel nie chciał wziąć ryzyka na siebie.

(mpw)