Christopher O'Connell będzie rywalem rozstawionego z 'trójką" Huberta Hurkacza w drugiej rundzie turnieju tenisowego ATP 500 na twardych kortach w Dubaju. Australijczyk pokonał Niemca Maximiliana Marterera 6:2, 6:4.

27-letni Hubert Hurkacz, ósmy zawodnik rankigu ATP, do tej pory raz zmierzył się ze starszym o dwa lata Australijczykiem. W 2023 roku w ćwierćfinale na trawiastych kortach w Stuttgarcie wygrał Polak 6:4, 6:4.

Zwycięzca tej pary w kolejnej rundzie zagra z Brytyjczykiem Andym Murrayem lub Francuzem Ugo Humbertem (nr 5).

Wrocławianin dwa lata temu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich był bliski awansu do finału. Przegrał wtedy po zaciętym pojedynku z Rosjaninem Andriejem Rublowem. W ostatniej edycji w ćwierćfinale uległ natomiast Serbowi Novakovi Djokovicowi.

Tytułu w Dubaju broni czwarty w klasyfikacji ATP, startujący z "jedynką" Rosjanin Daniił Miedwiediew.

Spotkanie Hurkacza z  O'Connellem zaplanowane jest na środę (28.02). Nieznana jest jeszcze godzina tego pojedynku.