Niemiec Sven Hannawald wygrał wczoraj w Willingen konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. To już jego piąte zwycięstwo z rzędu. Adam Małysz zajął czwarte miejsce i nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Sven Hannawald, znowu był bezkonkurencyjny. Finowie Matti Hautamaeki (2. miejsce) i Veli-Matti Lindstroem (3. miejsce) praktycznie nie mieli szans, aby wygrać z Niemcem. Nas może cieszyć postawa Adama Małysza. Jak mówią członkowie polskiej ekipy, 4. miejsce to dowód, że Małysz ma już za sobą kryzys formy. Niestety, po raz kolejny słabo spisali się nasi pozostali zawodnicy. Żaden z nich nie zdołał zaklasyfikować się do drugiej serii. Najbliżej tego celu był Tomasz Pochwała, który zajął 32. miejsce. Robert Mateja uplasował się na 42. pozycji, a Łukasz Kruczek na 49. Adam Małysz wciąż prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Polak o 175 punktów wyprzedza swego najgroźniejszego rywala, Svena Hannawwalda.

Więcej informacji o Adamie Małyszu znajdziesz na jego oficjalnej stronie internetowej - malysz.interia.pl