Arsenal Londyn z Wojciechem Szczęsnym w bramce, po golu z rzutu karnego Hiszpana Mikela Artety, pokonał na wyjeździe Wigan Athletic 1:0 w 18. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Anglii. To trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo "Kanonierów".

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek. Niespodziewanie to zajmujący w tabeli trzecie od końca miejsce gospodarze przeważali. Rzadko zmuszali jednak Szczęsnego do interwencji. Arsenal także nie potrafił sforsować obrony rywali. Najgroźniejszą sytuację miał w 9. minucie Alex Oxlade-Chamberlain. Jego uderzenie na rzut rożny wybił bramkarz reprezentacji Omanu Ali Al-Habsi.

W drugiej części gry oba zespoły miały po kilka szans do zdobycia goli, padł jednak tylko jeden. W 60. minucie rzut karny wykorzystał hiszpański pomocnik Arsenalu Mikel Arteta. Wcześniej bramkę dla tego zespołu mógł zdobyć także Theo Walcott, dobrą interwencją popisał się jednak Al-Habsi.

W 71. minucie przed stratą gola "Kanonierów" uratował Szczęsny. Polak obronił nogami uderzenie reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej Arouny Kone.