Anderlecht Bruksela będzie rywalem mistrza Polski Wisły Kraków w III rundzie kwalifikacji do piłkarskiej Ligi Mistrzów. Belgijski zespół pokonał w dwumeczu Rapid Bukareszt, a Wisła Kraków – choć wczoraj zremisowała – wyeliminowała Omonię Nikozja.

Po zwycięstwie 5:2 w pierwszym meczu piłkarze Wisły byli zdecydowanymi faworytami rewanżu. W Omonii zremisowali 2:2, grając w dziesiątkę, bowiem już w 24. minucie czerwoną kartką ukarany został Maciej Stolarczyk. Obydwa gole dla "Białej Gwiazdy" zdobył Maciej Żurawski.

W poważnych tarapatach był Anderlecht Bruksela, który po pierwszej połowie spotkania z Rapidem Bukareszt przegrywał 0:2. Zespół Michała Żewłakowa zaczął w drugiej części odrabiać straty i wyrównał w ciągu dwóch minut. Najpierw celnym strzałem popisał się Nenad Jestrovic, a tuż po nim bramkarza gości pokonał Par Zetterberg. Sprawę awansu rozstrzygnął Koreańczyk Ki Hyeon Seol, który podwyższył wynik na 3:2 na kwadrans przed końcem meczu.

Zestawienie trzeciej rundy kwalifikacji LM (12 lub 13 sierpnia, rewanże 26 lub 27 sierpnia, gospodarze pierwszych meczów na pierwszym miejscu):