Angielska drużyna Orchard Park, grająca w amatorskiej lidze okręgowej, wygrała z jedenastką Charlton B: 46 – 2! To jeden z najwyższych wyników jakie kiedykolwiek zanotowano w futbolu.

Do przerwy drużyna Orchard Park wygrywała 25 do 0. Po przerwie, ku uciesze kibiców strzeliła jeszcze 21 bramek. Nawet bramkarz zwycięskiej drużyny umieścił piłkę w siatce przeciwnika, i to nie raz ale trzy razy. Dwa honorowe gole dla Charlton B, nie mogły odmienić losów spotkania, a po zakończeniu meczu nikt o nich nawet nie pamiętał. Menadżer pokonanej drużyny nie próbował kryć swojego rozczarowania. Moi chłopcy – powiedział – będą musieli pogodzić się z tym wynikiem. Piłka nożna jest dla ludzi mocnych, również psychicznie – dodał. Amatorski futbol jest na Wyspach bardzo popularny. Rozgrywki ligowe odbywają się w każdą niedzielę, w parkach i na skwerach zieleni – wszędzie tam, gdzie można ustawić plastikowe bramki. Zwycięstwo 46 do 2 zapewne przejdzie do historii i to nie tylko piłki nożnej.