Jedna z najbardziej utytułowanych alpejek świata – Amerykanka Lindsey Vonn –nadwerężyła więzadło krzyżowe w operowanym wiosną prawym kolanie. Stało się to podczas niefortunnego upadku na stoku w Copper Mountain, gdzie trenowała przed powrotem do cyklu Pucharu Świata. Nie wiadomo, kiedy zawodniczka będzie mogła wrócić na trasy.

Znana alpejka miała wypadek

Czterokrotna triumfatorka Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim Lindsey Vonn miała wypadek na treningu w Copper Mountain w Górach Skalistych w stanie Kolorado. Na razie nie ujawniono żadnych szczegółowych informacji na temat jej stanu zdrowia. czytaj więcej

O diagnozie poinformowała Amerykańska Federacja Narciarska. Nie podała jednak, jak długa przerwa czeka teraz czterokrotną triumfatorkę klasyfikacji generalnej PŚ. 29-letnia Amerykanka miała wrócić do cyklu w dniach 30 listopada - 1 grudnia w Beaver Creek, po trwającej ponad pół roku przerwie.

Spowodowała ją kontuzja, jakiej Vonn nabawiła się w lutym na mistrzostwach świata w Schladmig. Uszkodziła wtedy poważnie torebkę stawową w prawym kolanie, zerwała w nim więzadła i złamała kość piszczelową. Konieczna była operacja i długotrwała rehabilitacja, po której dopiero niedawno alpejka wznowiła treningi.

Kolejna kontuzja może mocno utrudnić Vonn przygotowania do startu w igrzyskach olimpijskich w Soczi, które rozpoczną się za 78 dni.