Czterokrotna triumfatorka Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim Lindsey Vonn miała wypadek na treningu w Copper Mountain w Górach Skalistych w stanie Kolorado. Na razie nie ujawniono żadnych szczegółowych informacji na temat jej stanu zdrowia.

Vonn została przewieziona do szpitala. Na razie nie wiadomo, czy odnowiła się u niej poważna kontuzja, której doznała w lutym. Wyniki badania sportsmenki rezonansem magnetycznym nie zostały ujawnione.  

Przed dziewięcioma miesiącami na trasie supergiganta w austriackim Schladming Vonn nieszczęśliwie upadła, lądując na krawędzi narty. Badania wykazały zerwania więzadeł prostych i krzyżowych w prawej nodze. Przeszła dwie skomplikowane operacje, po których rozpoczęła intensywną rehabilitację trwającą siedem miesięcy.

29-letnia zawodniczka przygotowująca się do igrzysk w Soczi planowała, iż wystartuje pod koniec listopada w Beaver Creek w zawodach Pucharu Świata. Wcześniej zrezygnowała z inauguracyjnych zawodów PŚ w slalomie gigancie w austriackim Soelden. Uznała, że nie jest dobrze przygotowana do udziału w tej imprezie.