Adrian Rzeszutko z RMF FM Adrenaline Mountain Dew wygrał dystans Mini podczas Skandia Maraton w Lublinie. Rewelacyjnie pojechała również Małgosia Mazurek, która na tym samym dystansie była najlepsza wśród kobiet. Jako trzeci na najdłuższym odcinku 90 kilometrów zameldował się natomiast na mecie Krzysztof Podolski.

W niedzielne, słoneczne popołudnie, Plac Zamkowy w Lublinie inspirował wszystkich do jazdy na rowerze. Około 800 rowerzystów stanęło na starcie trzeciej edycji Skandia Maraton Lang Team w Lublinie, który po raz pierwszy znalazł się na kolarskiej mapie Skandii.

Blisko pół tysiąca uczestników liczył dystans Rodzinny oraz Mini. Przed startem wszystkie dzieci tańczyły w rytm muzyki, a wspaniała i wesoła atmosfera udzieliła się wszystkim, nawet całemu zespołowi Lang Team, który w tanecznych rytmach wypuszczał do startu kolejne sektory. Na dystansie Mini, wśród ponad 300 kolarzy, znaleźli się strażacy oraz dziennikarze, którzy walczyli w branżowych Mistrzostwach Polski.

Na przejeździe Rodzinnym swoje przywiązanie do Lublina zademonstrowali najmłodsi cykliści zespołu Mayday Lublin, którzy licznie stanęli na starcie. Warto podkreślić, że z jednym z rodziców wystartowało zaledwie roczne dziecko, a niespełna 5 lat miał najmłodszy uczestnik, który samotnie pokonał trasę 10-kilometrowej Rodzinnej Parady.

Najlepszym kolarzem dystansie Mini był Adrian Rzeszutko (RMF FM Adrenaline), który powtórzył wynik z Krakowa. Drugie miejsce zajął Bartosz Bejm (Corratec Team), a trzeci był Paweł Pięta (Lemonbike.eu). Ta trójka finiszowała niczym typowi szosowcy i to ostatnie metry zadecydowały o kolejności.

Trasa szybka, ale bardzo mi się podobała. Na maratonach trzeba byś wyszkolonym pod górę, ale i na płaskim, ja właśnie dobrze się czuję na asfalcie. Udało się wygrać, więc jestem bardzo zadowolony - mówił po zawodach nasz zawodnik Adrian Rzeszutko.

Na dystansie Medio najlepsi Mizga i Ziułek

Na dystansie Medio triumfowali w Lublinie kolarze BSA Pro Tour Artur Miazga i Michał Ziułek, którzy wjechali razem na metę, trzymając się za ręce. Zawodnicy podkreślili, że sport to rywalizacja, ale również i współpraca, która w tym przypadku przyniosła świetny efekt.

Trenujemy razem i jeździmy w jednym klubie, dlatego ten gest na mecie. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało się wygrać. Wszystko dzięki temu, że zgodnie współpracowaliśmy i pracowaliśmy na wspólny sukces, nie oglądając się na innych - powiedzieli na mecie zwycięzcy.

Elektroniczny pomiar czasu uznał, że jako pierwszy metę przekroczył Artur Miazga, a drugi był Michał Ziułek. Jako trzeci linię mety przekroczył Bartosz Kołodziejczyk z Corratec Team, który do triumfatorów stracił minutę.

Po raz kolejny nie było mocnych na Zbigniewa Krzeszowca (Dobre Sklepy Rowerowe) i Tadeusza Korzeniewskiego (Corratec Team) z kategorii M6 i M4. Byłe gwiazdy światowego formatu, wielokrotni mistrzowie Polski, przyjechali w rewelacyjnym czasie, plasując się na piątym i szóstym miejscu Open. Najlepszą kobietą na Medio została zawodniczka Corratec Team - Magdalena Zellner.

Puchar Polski: Triumf 19-letniego Michała Kowalczyka

Michał Kowalczyk okazał się zdecydowanie najlepszy podczas trzeciej edycji Pucharu Polski Skandia Maraton Lang Team w Lublinie. Zawodnik HP-Sferis przyjechał na metę z kilkuminutową przewagą, nad grupką faworytów, z której najszybciej finiszował jego klubowy kolega i lider Pucharu Polski - Bartosz Banach.

Kowalczyk już na piątym kilometrze odjechał z Krzysztofem Krzywym (Corratec Team). Wspólna praca przyniosła im szybko kilka minut przewagi, gdyż za ich plecami, nie było porozumienia co do tego, kto ma gonić ucieczkę.

Płaska trasa sprzyjała tego typu akcjom, a prawidłowa taktyka okazała się kluczem do sukcesu. Niestety pech pokrzyżował plany Krzywemu, który w drugiej połowie dystansu miał defekt i odpadł od Michała Kowalczyka. Sytuację tę wykorzystał tegoroczny maturzysta, mknąc samotnie na metę.

Rywalizacja kobiet przebiegała pod dyktando Magdaleny Sadłeckiej (CCC Polkowice). Pokonała ona liderkę Pucharu Magdalenę Hałajczak (Corratec Team), oraz Olgę Wasiuk (HP-Sferis). W klasyfikacji drużynowej Pucharu Polski przewagę na pozycji lidera powiększył zespół HP-Sferis.