Z ogromnym powodzeniem zawodnicy MTB Team RMF FM ADRENALINE Mountain Dew uporali się z trasą pierwszej edycji Skandia MTB Maraton. Baza imprezy zlokalizowana została tradycyjnie na krakowskich Błoniach w pobliżu "Skały Papieskiej". Na starcie do wszystkich kategorii i dystansów stanęło około 1000 zawodniczek i zawodników.

Na dystansie Mini, liczącym 27 kilometrów, pierwszy finiszował Adrian Rzeszutko. Kilka chwil po nim na mecie pojawił się młodziutki Damian Nowicki, który zwyciężył w swojej kategorii wiekowej. Nie gorsza okazała się Małgosia Mazurek, która wyścig ukończyła na 1. miejscu w kategorii K1.

Na dystansie Medio (66 kilometrów) świetnie spisał się natomiast Mariusz Kozak, który przekroczył linię mety jako drugi. Najbardziej wytrwały Krzysztof Podolski zdecydował się na start w Grand Fondo. Przejechanie trasy liczącej 93 kilometry zajęło mu ok. 3 godzin. Zrobił to jednak w pięknym stylu i na mecie zameldował się jako pierwszy w swojej kategorii wiekowej.

Pogoda dopisała zawodnikom

Lepszej pogody na rozpoczęcie tegorocznej Skandii Maraton Lang Team nie można było sobie wyobrazić. W Krakowie świeciło piękne słońce, co przyciągnęło na start imprezy około 1000 kolarzy - zarówno zawodowców, jak i amatorów.

Maraton rozpoczął się od startu najbardziej prestiżowej grupy zawodników, czyli tych, którzy walczą w ramach Pucharu Polski Skandia Maraton Lang Team. Bardzo mocna obsada, sprawiła, że był to bardzo emocjonujący wyścig, w którym najlepszy okazał się ubiegłoroczny zwycięzca całego cyklu Pucharu Polski - Piotr Brzózka (JBG-2). U kobiet, bezkonkurencyjna okazała się Magdalena Hałajczak (Corratec Team).

Również amatorzy chętnie wybierali najdłuższy dystans Grand Fondo. Świetnie pojechał Zbigniew Górski (Corratec Team), który wygrał tę rywalizację, a także pokonał kilku zawodowców, którzy zdeklarowali start w Pucharze Polski. Jedyną kobieta, spoza tych co jechały w Pucharze Polski, która zdecydowała się na blisko 100-kilometrowy rajd była Ewa Tynka z Krakowa.

Na dystansie Medio mieliśmy powtórkę sprzed roku. Triumfował maturzysta Michał Kowalczyk (HP-Sferis) , a wśród kobiet kandydatka do Igrzysk Olimpijskich w Londynie, Paula Gorycka (4F E-Vive). Podczas Skandia Maraton Lang Team wystartowała również parada rodzinna, która miała do przejechania kilka kilometrów.

Skandia Maraton Lang Team w Krakowie to również Mistrzostwa Polski Energetyków - Tauron Cup. Rywalizacja odbyła się na wszystkich trzech dystansach, a wzięło w niej udział 98 energetyków.

Kolejna edycja Scandia Maraton odbędzie się 12 maja w Białymstoku.