Sukces Justyny Kowalczyk w Tour de Ski spowodował, że organizatorzy zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie sprzedali na lutową imprezę już ponad trzy tysiące biletów.

"Justyna mówiła, że nie boi się Marit Bjoergen, ale podbiegu na Alpe Cermis. Mówiła, że tak się boi tego podbiegu, że nie ma siły się bać. Była zrezygnowana, ale kiedy założyła narty było widać, że jest gotowa do walki" - powiedział trener Justyny Kowalczyk Aleksander Wierietielny.... czytaj więcej

Po trzecim z rzędu triumfie Kowalczyk w Tour de Ski wzrosła liczba sprzedanych biletów na Puchar Świata w Polsce. Planujemy sprzedać na każdy dzień imprezy 4,5 tys. wejściówek. 9 stycznia w rękach kibiców znalazło się ich ponad 30 procent. W cenę biletu wliczony jest także transport ze Szklarskiej Poręby na Polanę Jakuszycką i z powrotem - powiedział szef komitetu organizacyjnego Jacek Jaśkowiak.

Organizatorzy nie mają najmniejszego kłopotu ze śniegiem. Od czasu do czasu muszę odpowiadać na pytanie, czy wystarczy go na pucharowe zawody. Powtarzam niezmiennie - nie będziemy produkowali śniegu, mamy go pod dostatkiem - zapewnił Jaśkowiak.

Jesteśmy wdzięczni Justynie Kowalczyk za pokazywanie wyjątkowości tego miejsca. Polanę Jakuszycką wybiera z trenerem Aleksandrem Wierietielnym bardzo często na miejsce treningów. Słyszałem, że po powrocie z Włoch będzie także przemierzać na nartach te prześliczne trasy, wykorzystując przerwę w startach - poinformował Jaśkowiak.

Puchar Świata w Szklarskiej Porębie odbędzie się w dniach 17-18 lutego. 17 lutego kobiety i mężczyźni rywalizować będą w sprincie techniką dowolną. Dzień później zawodniczki pobiegną na 10 km, a mężczyźni na 15 km - techniką klasyczną. 19 lutego kibiców czeka trzeci dzień biegowego festiwalu w Szklarskiej Porębie - pokazowy bieg na Szrenicę wzorowany na ostatnim etapie Tour de Ski, wzbogacony o zjazd, nie zaliczany jednak do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.