Skromnym zwycięstwem piłkarzy Cracovii zakończyły się rozgrywane w Sosnowcu derby Krakowa. W 50. minucie jedyną bramkę spotkania strzelił Michał Goliński. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Gol padł po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. W polu karnym Jop przegrał pojedynek z Sachą. Piłka trafiła do niepilnowanego Golińskiego, który z kilku metrów pokonał Pawełka.

Cracovia mogła jednak prowadzić już od 12. minuty spotkania po strzale Matusiaka. Kapitalną interwencją popisał się wówczas bramkarz Wisły. Biała Gwiazda również miała w pierwszej połowie szansę na prowadzenie, ale dogodnej sytuacji nie wykorzystał Jirsak. Na wysokości zadania stanął tym razem bramkarz Cracovii Marcin Cabaj.

Wydarzenia na murawie nie zachwyciły, ale emocji nie zabrakło na trybunach. Doszło tam do bójki kibiców z ochroną. Fani Wisły próbowali spalić szaliki i flagi Cracovii, ale nie pozwoliła na to ochrona. W odwecie około trzystu kibiców zaatakowało ochroniarzy. Dwóch z nich zostało rannych. Porządek na stadionie zaprowadziła dopiero policja. Co więcej, w pociągu, którym na mecz do Sosnowca przyjechali kibice Wisły, funkcjonariusze znaleźli prawdziwy arsenał broni. W podróżnej torbie znajdowało się siedem maczet, kij bejsbolowy, siekiera i cztery noże.

W trakcie spotkania policja zatrzymała również cztery osoby, niebiorące udziału w zamieszkach. Jedna z nich nietrzeźwa próbowała dostać się na trybuny. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Marcina Buczka:

Wisła Kraków - Cracovia Kraków 0:1 (0:0)

Wisła Kraków: Pawełek - Alvarez, Jop, Marcelo, Piotr Brożek (72. min - Boguski), Łobodziński (55. min - Ćwielong), Jirsak, Diaz, Kirm (85. min - Leszczak), Paweł Brożek, Małecki

Cracovia: Cabaj - Derbich, Wasiluk, Polczak, Mierzejewski, Sacha, Szeliga, Klich (61. min - Cebula), Goliński, Palusiński (90+1. min - Kłus) , Matusiak (86. min - Kaszuba)

Bramki: 0:1 Michał Goliński (50).

Żółte kartki - Marcelo, Patryk Małecki, Tomas Jirsak, Marcin Cabaj, Łukasz Mierzejewski.

Pierwsze odnotowane derby Krakowa odbyły się 101 lat temu - w 1908 roku. Czterdzieści lat później derbowy pojedynek decydował o tytule Mistrza Polski. Na neutralnym stadionie Garbarni Kraków lepsza okazała się Cracovia. Poprzedni pojedynek obu drużyn rozpoczął się od prowadzenia Pasów, ale zakończył wysoką wygraną Białej Gwiazdy 4:1.