Ruch Chorzów pokonał na własnym stadionie Zagłębie Sosnowiec 1:0 w spotkaniu trzeciej kolejki piłkarskiej Orange Ekstraklasy. Gola dla "Niebieskich" zdobył w 63. minucie Tomasz Sokołowski.

W pierwszej połowie zdecydowanie przeważali gospodarze. Obrońcy i bramkarz Zagłębia mieli mnóstwo pracy, zwłaszcza po akcjach prawą stroną Grzyba. Najbliżej pokonania Bensza był dwukrotnie Janoszka, jednak zarówno po jego "główce" w 13. minucie jak i "nożycach" w 21. - piłka lądowała w rękach bramkarza. Goście z problemami wyprowadzali akcje ofensywne. Mimo to, mogli prowadzić. Kwadrans przed przerwą po szybkiej kontrze sam na sam z Mioduszewskim był Kmiecik, nie dał jednak rady pokonać bramkarza Ruchu.

Po przerwie gra się wyrównała. Sosnowiczanie śmielej poczynali sobie w ataku. Zostali jednak "ukarani" w 63. minucie. Gospodarze przeprowadzili koronkową akcję zakończoną płaskim strzałem najstarszego zawodnika "niebieskich", 37-letniego Sokołowskiego.

Po stracie gola trener Zagłębia wzmocnił siłę "rażenia" wprowadzając na boisko Bagnickiego. Goście szturmowali pole karne Ruchu i w końcówce zmarnowali dwie wyborne sytuacje. Najpierw Kmiecik w zamieszaniu pod bramką uderzał głową z trzech metrów i trafił w bramkarza. W kolejnej akcji Bagnicki posłał piłkę ponad poprzeczką z linii pola bramkowego. Już w doliczonym czasie meczu boisko musiał opuścić Berliński za niesportowe zachowanie.

Ruch: Robert Mioduszewski - Krzysztof Nykiel, Ariel Jakubowski, Ireneusz Adamski, Michał Osiński (84. Marcin Klaczka) - Wojciech Grzyb, Michał Pulkowski, Grzegorz Baran, Tomasz Sokołowski I (86. Grzegorz Domżalski) - Martin Fabus, Łukasz Janoszka (89. Lilo).

Zagłębie: Adam Bensz - Arkadiusz Kłoda, Dżenan Hosić, Grzegorz Kaliciak, Tomasz Ciesielski - Dawid Skrzypek (82. Marcin Folc), Rafał Berliński, Jacek Berensztajn, Admir Adżem (68. Piotr Bagnicki), Jacek Paczkowski (46. Jarosław Piątkowski) - Grzegorz Kmiecik.