Real Madryt wygrał z Bayernem Monachium 1:0 (1:0) w środowym meczu półfinałowym piłkarskiej Ligi Mistrzów. Jedyną bramkę zdobył Karim Benzema. Rewanżowe spotkanie odbędzie się 29 kwietnia w Monachium.

"Królewscy" objęli prowadzenie w 19. minucie po bramce Karima Benzemy. Do tego trafienia w dużej mierze przyczynił się lewy obrońca Portugalczyk Fabio Coentrao, który wyłożył piłkę Francuzowi. Całą akcję zainicjował natomiast Cristiano Ronaldo.

To była 89. bramka w tym sezonie autorstwa tercetu nazywanego "BBC" - Benzema, Gareth Bale, Ronaldo.

Pięć minut później najlepszy piłkarz na świecie minionego roku sam powinien trafić do bramki, ale fatalnie spudłował z około 11 metrów, będąc sam przed bramkarzem gości. Przed przerwą dobrą okazję do podwyższenia prowadzenia miał też Angel Di Maria, jednak również nie trafił w bramkę, z tym że z bliższej odległości.

Ze strony Bayernu największe zagrożenie pod bramką Ikera Casillasa stwarzał Arjen Robben. Holender w swoim stylu schodził z piłką do środka boiska, ale jego uderzenia z powodzeniem bronił bramkarz Realu. Próby strzałów z dystansu podejmował też Toni Kroos, ale były niedokładne. W pierwszej połowie w boczną siatkę bramki Realu trafił Philipp Lahm, który wyjątkowo wystąpił na pozycji środkowego pomocnika. Niewidoczny był natomiast Franck Ribery.

Ronaldo, który wrócił na boisko po urazie kolana, nie był tak aktywny jak w innych meczach tego sezonu. Jeśli jednak już znajdował się przy piłce, stwarzał poważne zagrożenie. Tak było na początku drugiej połowy, kiedy wykorzystał błąd Davida Alaby, ale strzał Portugalczyka obronił Manuel Neuer.

Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry Ronaldo zmienił Bale, ale Walijczyk nie był w stanie podwyższyć prowadzenia "Królewskich".

W końcówce spotkania to podopieczni Josepa Guardioli mieli przewagę, chcąc zdobyć wyrównującą bramkę, która stawiałaby ich w korzystnej sytuacji przed rewanżem.
Dogodną sytuację miał Mario Goetze, który zmienił słabego w tym meczu Ribery'ego, ale świetną paradą popisał się Casillas. W doliczonym czasie gry rzutu karnego domagał się Mario Mandzukic, ale sędzia Howard Webb nie dopatrzył się przewinienia na nim Xabiego Alonso.

Tym samym Real z jednobramkową zaliczką przystąpi do rewanżu w Monachium, który odbędzie się we wtorek.

Real Madryt: Iker Casillas - Daniel Carvajal, Pepe (73. Raphael Varane), Sergio Ramos, Fabio Coentrao - Luka Modric, Xabi Alonso, Angel Di Maria - Isco (82. Asier Illarramendi), Karim Benzema, Cristiano Ronaldo (73. Gareth Bale).

Bayern Monachium: Manuel Neuer - Rafinha (66. Javi Martinez), Jerome Boateng, Dante, David Alaba - Arjen Robben, Toni Kroos, Philipp Lahm, Bastian Schweinsteiger (74. Thomas Mueller), Franck Ribery (72. Mario Goetze) - Mario Mandzukic.