Real Madryt jest najbardziej wartościowym klubem świata. "Królewscy" znaleźli się na pierwszym miejscu w najnowszym rankingu magazynu "Forbes". Klub z Santiago Bernabeu wyceniono na 3,3 mld dolarów. Kolejne miejsca także przypadły ekipom piłkarskim. Drugi jest Manchester United, a trzecia - Barcelona. W pierwszej dziesiątce znalazło się jednak dwóch reprezentantów baseballu i aż czterech futbolu amerykańskiego.

W porównaniu z ubiegłorocznym zestawieniem wartość Realu zwiększyła się aż o 76 procent. Wtedy zespół wyceniono na 1,88 mld dolarów, co dało mu drugie miejsce. Ubiegłoroczny lider Manchester United, mimo straty tej pozycji, także zanotował wzrost - o 42 procent. Jego aktualną wartość szacuje się na 3,17 mld dol. Drugiego z przedstawicieli ligi hiszpańskiej, FC Barcelonę wyceniono z kolei na 2,6 mld dol.

W czołowej dziesiątce znalazł się jeszcze jeden klub piłkarski - Arsenal Londyn Wojciecha Szczęsnego i Łukasza Fabiańskiego. Zamyka on tę stawkę. Według dziennikarzy "Forbesa" angielski zespół jest wart 1,33 mld dol.

Czołową dziesiątkę zdominowały zespoły piłkarskie oraz ekipy występujące w lidze futbolu amerykańskiego (NFL). Mają w niej po czterech przedstawicieli. Uzupełniają ją dwie drużyny baseballowe.

Z klubów NBA najwyższe, 23. miejsce zajmują New York Knicks - 1,1 mld dol.

Ranking najbardziej wartościowych klubów sportowych według "Forbesa":

1. Real Madryt (Hiszpania, piłka nożna) - 3,30 mld dolarów
2. Manchester United (Anglia, piłka nożna) - 3,17
3. Barcelona (Hiszpania, piłka nożna) - 2,60
4. New York Yankees (USA, baseball) - 2,30
5. Dallas Cowboys (USA, futbol amerykański) - 2,10
6. New England Patriots (USA, futbol amerykański) - 1,64
7. Los Angeles Dodgers (USA, baseball) - 1,62
8. Washington Redskins (USA, futbol amerykański) - 1,60
9. New York Giants (USA, futbol amerykański) - 1,47
10. Arsenal Londyn (Anglia, piłka nożna) - 1,33

(MRod)