Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wielkopolski) i Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz) zdobyły w Moskwie brązowy medal mistrzostw świata w kajakarstwie w konkurencji K-2 na dystansie 500 m. Zwyciężyły Węgierki, a drugie miejsce zajęły Serbki. Z kolei Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz) zdobyła srebro w konkurencji K-1 na dystansie 200 m. Triumfowała Nowozelandka Lisa Carrington, a trzecie miejsce zajęła Serbka Mikolina Moldovan.

Polskie zawodniczki powtórzyły osiągnięcie z ubiegłorocznych mistrzostw globu w Duisburgu. Również na trzeciej pozycji uplasowały się w tej konkurencji w igrzyskach w Londynie (2012). Natomiast w K-2 na 500 m triumfowały w mistrzostwach Europy 2013 w Montemor-o-Velho (Portugalia).

Wczoraj polska czwórka - Marta Walczykiewicz, Edyta Dzieniszewska, Karolina Naja i Beata Mikołajczyk - zdobyła srebrny medal na dystansie 500 m.

Mistrzostwa odbywają się na olimpijskim torze Kryłackoje.