Reprezentacja Polski przegrała z Włochami 0:2 w rozegranym we Wrocławiu meczu towarzyskim. Bramki dla Azzurrich strzelili Mario Balotelli i Giampaolo Pazzini. W 85. minucie okazji do zmniejszenia rozmiarów porażki nie wykorzystał Jakub Błaszczykowski, który zmarnował rzut karny.

Spotkanie lepiej rozpoczęli podopieczni Cesare Prandelliego, którzy mogli prowadzić w 19. minucie, gdy w dobrej sytuacji znalazł się Daniele De Rossi. Pięć minut później mocnym i groźnym strzałem z dystansu odpowiedział Sławomir Peszko, ale to Włosi cieszyli się ze zdobytego gola. Piłkę stracił Ludovic Obraniak, a sprytnym strzałem z dystansu popisał się Mario Balotelli, pokonując Wojciecha Szczęsnego.

Utrata bramki zmobilizowała Polaków, którzy w 34. minucie sprawili sporo problemów Gianluigiemu Buffonowi za sprawą strzału Roberta Lewandowskiego, ale wynik nie uległ zmianie. W drugiej połowie obraz gry w pełni kontrolowali już Azzurri, dla których w 60. minucie trafił Giampaolo Pazzini, choć pięć minut wcześniej minimalnie pomylił się Eugen Polanski. Goście mimo zdobycia drugiego gola nie zwalniali tempa, a w 67. minucie w sytuacji sam na sam z Alessandro Matrim doskonale zachował się Szczęsny. Chwilę później jego umiejętności sprawdził także Balotelli.

Podopieczni Franciszka Smudy powinni zmniejszyć rozmiary porażki w samej końcówce, gdy Lewandowskiego w polu karnym faulował Andrea Ranocchia, ale jedenastki nie wykorzystał Jakub Błaszczykowski.

Polska - Włochy 0:2

Bramki: 0:1 Mario Balotelli (30), 0:2 Pazzini (60)

Sędzia: Laurent Duhamel (Francja).

Żółte kartki: Polanski (Polska) - Ogbonna (Włochy).

Polska: Szczęsny - Piszczek, Głowacki, Perquis (70. Wasilewski), Wawrzyniak - Murawski (80. Dudka), Polanski (65. Matuszczyk) - Błaszczykowski, Obraniak (56. Brożek), Peszko (65. Mierzejewski) - Lewandowski.

Włochy: Buffon - Abate, Ranocchia, Chiellini, Criscito (77. Ogbonna) - De Rossi (46. Motta), Pirlo (46. Pepe), Montolivo (62. Nocerino), Marchisio (61. Matri) - Pazzini (62. Aquilani), Balotelli.