Piłkarska reprezenatcja Polski wygrała towarzyskie spotkanie z Bułgarią 2:0. W Warszawie bramki dla naszego zespołu strzelili Jakub Błaszczykowski w 43. i Robert Lewandowski w 63. minucie spotkania.

Od 38 lat piłkarska reprezentacja Bułgarii nie potrafi wygrać z Polską. Nie potrafiła również w środę na stadionie Polonii Warszawa. "Ojcem" zwycięstwa Jakub Błaszczykowski, który strzelił gola, zaliczył asystę i robił wszystko, by koledzy mimo prowadzenia cały czas grali do przodu. Schodził z murawy w 78 minucie przy niesamowitym aplauzie kibiców.

Od pierwszych minut spotkania, Polacy grali szybciej, dokładniej i przeprowadzali bardziej przemyślane akcje, to jednak rywale stworzyli pierwsze zagrożenie pod bramką. Po jednym z dośrodkowań do piłki wyskoczyli koledzy z Manchesteru United Tomasz Kuszczak i Dymitar Berbatow. Pierwszy fatalnie wybił piłkę, a drugi chyba zlitował się nad naszym bramkarzem i strzelił równie niecelnie jak chwilę wcześniej jego kolega z zespołu Minew.

W 43. minucie bramka dla Polski. Lewandowski zagrał głową do Błaszczykowskiego. Ten wpadł w pole karne i ładnym strzałem z 10 metrów posłał piłkę obok bezradnie interweniującego Iwankowa. Chwilę później powinno być 2:0, ale po strzale Majewskiego najpierw piłka trafiła w słupek, później Peszko z bliska nie potrafił pokonać bramkarza gości.

W 63. minucie szybka kontra biało-czerwonych. Błaszczykowski podaje do Lewandowskiego. Ten popatrzył, przymierzył i... bramka palce lizać. Lewandowski strzelał z narożnika pola karnego, huknął pod poprzeczkę i było po meczu.

Polska - Bułgaria 2:0 (1:0)

Bramki: Jakub Błaszczykowski (43), Robert Lewandowski (63)

Sędziował: Sascha Kever (Szwajcaria)

Składy

Polska: Tomasz Kuszczak ? Marcin Kowalczyk, Michał Żewłakow, Kamil Glik, Dariusz Dudka ? Sławomir Peszko (59. Tomasz Jodłowiec), Rafał Murawski (84. Maciej Sadlok), Radosław Majewski (46. Maciej Rybus) ? Jakub Błaszczykowski (78. Patryk Małecki), Ludovic Obraniak (46. Maciej Iwański) ? Robert Lewandowski (74. Dawid Nowak)

Bułgaria: Dimitar Iwankow - Weselin Minew (87. Kostadin Stojanow), Iwan Iwanow (77. Jordan Miliew), Stanisław Angełow, Żywko Milanow - Czawdar Jankow (76. Iwan Stojanow), Georgi Sarmow, Stilian Petrow, Błagoj Georgiew (69. Martin Kamburow) - Iwelin Popow (46. Welizar Dymitrow), Dymitar Berbatow (46. Waleri Bożinow)