Kolejne zwycięstwo „biało-czerwonych” na mistrzostwach świata w piłce ręcznej, które odbywają się w Chorwacji. Polscy szczypiorniści pokonali reprezentację 32:28 w ostatnim meczu grupy II rundy zasadniczej turnieju. W niedzielę podopieczni Bogdana Wenty spotkają się z Serbami.

Początek spotkania należał do „biało-czerwonych”. Polacy grali bardzo uważnie, ale i zdecydowanie. Szybkie ataki szybko zmieniły się na wynik punktowy. Przy stanie 7:2 o pierwszą przerwę poprosił trener Duńczyków. Jednak po wznowieniu gry na parkiecie nadal dominowali nasi zawodnicy. Rywale obudzili się pod koniec pierwszej połowy. Nie udało im się jednak zmniejszyć straty do „biało-czerwonych”. Po pierwszej części spotkania Polacy prowadzili 20:12.

W drugiej odsłonie spotkania zmęczenie dało się we znaki naszym szczypiornistom. Duńczycy natychmiast to wykorzystali i zmniejszyli stratę do pięciu bramek. W kolejnych minutach spotkania gra się wyrównała. W pewnym momencie „biało-czerwoni” prowadzili tylko jednym punktem. W ostatnich sekundach meczu podopieczni Bogdana Wenty wzięli się mocno w garść i… ostatecznie wygrali 32:28.

Polska: Sławomir Szmal - Artur Siódmiak, Bartłomiej Jaszka, Krzysztof Lijewski, Patryk Kuchczyński, Karol Bielecki, Damian Wleklak, Bartosz Jurecki, Mariusz Jurasik, Michał Jurecki, Tomasz Tłuczyński, Marcin Lijewski.

Dania: Kasper Hvidt, Niklas Landin Jacobsen - Thomas Mogesen, Lasse Boesen, Torsten Laen, Lars Jorgensen, Jesper Jensen, Lars Christiansen, Anders Eggert Jensen, Bo Spellerberg, Michael Knudsen, Mikkel Hansen, Hans Lindberg, Mads Nielsen.