Polscy piłkarze ręczni pokonali w środę reprezentację Tunezji na rozgrywanych w Chorwacji Mistrzostwach Świata. Zwycięstwo 31:27 zapewniło podopiecznym trenera Bogdana Wenty awans do rundy zasadniczej. Dzisiaj Polacy zmierzą się z Niemcami w meczu o pierwsze miejsce w grupie C.

Mecz z Tunezją rozpoczął się dla reprezentacji Polski wyśmienicie. Już po kilku minutach spotkania nasi szczypiorniści prowadzili różnicą trzech bramek. Chwila dekoncentracji spowodowała jednak, że rywale biało-czerwonych nie tylko odrobili straty, ale też na chwilę wysunęli się na jednobramkowe prowadzenie.

Podopieczni Bogdana Wenty szybko się jednak zrehabilitowali i schodzili na przerwę z wyraźną przewagą pięciu bramek. Różnica stopniała wprawdzie w trakcie drugiej połowy spotkania, ale biało-czerwoni nie pozwolili już odebrać sobie prowadzenia i mogli cieszyć się z trzeciego zwycięstwa na chorwackich Mistrzostwach Świata. Wcześniej nie sprostały im bowiem reprezentacje Rosji i Algierii. Polacy ulegli jak dotąd wyłącznie Macedonii.