To był miesiąc sukcesów polskich sportowców. Ich autorzy - Agnieszka Radwańska, Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak, Andrzej Fonfara, Maciej Janowski i Kajetan Kajetanowicz - czekają na Wasze głosy w plebiscycie RMF FM i Interii na Sportowca Października!

Nominowani w Plebiscycie RMF FM i Interii na Sportowca Października 2015:

Agnieszka Radwańska

Nasza najlepsza tenisistka trzymała formę na koniec sezonu, gdy rzutem na taśmę wywalczyła awans do prestiżowych mistrzostw WTA w Singapurze.

Na tym turnieju nasza najlepsza tenisistka dotarła aż do finału, a na nominację zasłużyła choćby samym meczem z wiceliderką światowego rankingu, Simoną Halep. Radwańska dokonała w tym meczu cudu, wygrywając tie-breaka pierwszego seta 7-5, mimo że przegrywała już 1-5, a partię zakończyła po kapitalnej wymianie ze świetną rywalką. W drugim secie zdeklasowała faworytkę.

W październiku Agnieszka wygrała też turniej w Tiencinie, w finale pokonując Czarnogórkę Dankę Kovinić.

Robert Lewandowski

W roli kapitana w październiku wprowadził reprezentację Polski do mistrzostw Europy 2016, pieczętując awans biało-czerwonych kapitalną główką w wygranym 2-1 meczu z Irlandią.

Trzy dni wcześniej Robert zdobył dwie bramki w spotkaniu Szkocja - Polska (2-2) w Glasgow, w 94. minucie gry ratując punkt dla polskiej drużyny i wyrzucając Szkocję z rywalizacji o Euro.

"Lewy" z 13 bramkami został królem strzelców eliminacji ME, a UEFA wybrała go najlepszym piłkarzem rozgrywek. W październiku Polak strzelił też trzy gole w Bundeslidze w barwach Bayernu Monachium.

Grzegorz Krychowiak

Jako jedyny piłkarz reprezentacji Polski zagrał we wszystkich meczach eliminacyjnych Euro od pierwszej do ostatniej minuty.

W październikowych meczach kadry, decydujących o awansie popularny "Krycha", jak zawsze, był filarem Orłów. W spotkaniu z Irlandią popisał się pięknym strzałem z dystansu, dającym nam prowadzenie 1-0.

Krychowiak był też podporą Sevilli w październikowych spotkaniach Primera Division i Ligi Mistrzów.

Andrzej Fonfara

16 października w Chicago pokonał na punkty po kapitalnej walce w kategorii półciężkiej byłego mistrza świata, Walijczyka Nathana Cleverly'ego.

W ocenionej przez ekspertów jako jedna z najlepszych walk roku Polak wyprowadził łącznie 1413 uderzeń, z których 474 trafił.

Fonfara po raz kolejny oczarował publiczność i bokserskich fachowców za oceanem. Jestem przekonany, że to będzie kolejny polski mistrz świata - skomentował triumf naszego boksera inny pięściarz, Artur Szpilka.

Maciej Janowski

W październiku wybrany został najlepszym polskim żużlowcem zakończonego niedawno sezonu PGE Ekstraligi.

Zawodnik Betardu Sparty Wrocław poprowadził swój zespół do wicemistrzostwa Polski. W finałowych starciach z Fogo Unią Leszno zdobył w sumie 26 punktów.

Polak stawał na podium dwóch ostatnich zawodów z cyklu Grand Prix, zajmując trzecie miejsca w Toruniu i Melbourne i zajął siódme miejsce w klasyfikacji generalnej.

Kajetan Kajetanowicz

Wraz z pilotem Jarosławem Baranem, wygrał w październiku Rajd Akropolu, zapewniając sobie w ten sposób tytuł mistrza Europy w rajdach samochodowych.

Jadący Fordem Fiestą R5 kierowca został trzecim Polakiem, który sięgnął po to trofeum. Wcześniej zdobywali je: Sobiesław Zasada i Krzysztof Hołowczyc.

Dla takich chwil warto żyć i tak intensywnie pracować - mówił zaraz po sukcesie Kajetanowicz, wielokrotny mistrz Polski i zwycięzca Rajdu Polski.

Głosowanie zamkniemy w środę 4 listopada o godzinie 11:30.

Tradycyjnie możecie również wpisać uzasadnienie swojego typu - po zamknięciu głosowania nasze redakcyjne jury wybierze najciekawsze, jego zdaniem, uzasadnienie. Jego autor dostanie upominek przygotowany przez Zwycięzcę Plebiscytu, RMF FM i Interię!